,,Śmieci mniej – Ziemi lżej, Opole 2017”

Kolejny już raz nasze Przedszkole wzięło udział w konkursie ,,Śmieci mniej – Ziemi lżej, Opole 2017”. Wszystkie przedszkolaki z Opola dzielnie zbierały surowce wtórne: makulaturę i baterie, dbając jednocześnie o lokalne środowisko. W tegorocznej XII edycji konkursu Publiczne Przedszkole nr 46 zajęło I miejsce w kategorii ,,przedszkola”! Nasi wychowankowie Michał Kurpierz i Karol Schydlo zajęli odpowiednio IV i VII miejsce wśród opolskich przedszkolaków. Serdecznie im gratulujemy!
Dziękujemy również wszystkim dzieciom i rodzicom w aktywne włączanie się w kolejną edycję konkursu.

„Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej”

Cały rok nasze przedszkole uczestniczyło w szwajcarskim programie realizowanym przy współudziale Instytutu Żywności i Żywienia, który dotyczył przeciwdziałania otyłości u dzieci. W ramach programu realizowaliśmy różne zadania. Nasze starania zostały docenione i otrzymaliśmy certyfikat