BAL

Kilka dni temu hucznie świętowaliśmy koniec karnawału :) Chociaż od samego rana Panie ciągle się dziwiły. Gdyż zamiast dzieci, w progi przedszkola zawitały fantastyczne postacie, bardzo kolorowe i uśmiechnięte, niektóre z zasłoniętymi buźkami! Okazało się jednak, że to nasze przedszkolaki tak pięknie się poprzebierały, by w jeszcze weselszej atmosferze bawić się przez cały dzień. Mieliśmy duuużo tańców przy największych przebojach dziecięcych, były też konkurencje sportowe, w które wszyscy bardzo się angażowali. Oczywiście największą atrakcją były przepiękne stroje każdego z nas: księżniczki, rycerze, kilkoro policjantów (nie tylko chłopaków :)), zwierzątka, superbohaterowie i wielu innych! Ze śmiechem na twarzach pożegnaliśmy karnawał i z niecierpliwością czekamy na kolejne okazje do takiej radosnej zabawy :)

Zapraszamy do galerii zdjęć.

PRZEDSZKOLAKI NA POLIGONIE

Na początku czerwca starszaki z naszego Przedszkola wzięły udział w terenowej imprezie sportowej w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Opolu. Przed nami było wiele wymagających konkurencji sportowych, z którymi poradziliśmy sobie bez problemu :) Przy jednej ze stacji przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Był też czas na prawdziwy wojskowy posiłek – grochówkę :)
Świetnie się bawiliśmy, za udział otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom. Zapraszamy do galerii zdjęć!

POŻEGNANIE STARSZAKÓW

19-06-17 odbyła się ostatnia już w tym roku szkolnym uroczystość - “Pożegnanie starszaków”. W gorącej atmosferze jedenastka naszych wychowanków przedstawiła krótki program artystyczny ( inscenizacja “Sowa Mądra Głowa”, piosenki, wiersz) po czym nastąpiło wręczanie dyplomów, podziękowań oraz prezentów. Następnie wszyscy przenieśliśmy się na poczęstunek do naszych ogrodów, gdzie z kolei podziękowania, piękne bukiety kwiatów i prezenty przyjmowały od dzieci wszystkie panie pracujące w przedszkolu. W miłej atmosferze i przy łakociach przyniesionych przez mamy spędziliśmy w cieniu drzew troszkę czasu.

DBAMY O ZĄBKI UŚMIECHY

Kilka dni temu odwiedził nas ciekawy gość – pani higienistka stomatologiczna. Opowiedziała nam o tym, jak prawidłowo dbać o uśmiech, jak myć ząbki. Mogliśmy też na żywo zobaczyć niektóre przyrządy używane przez dentystów – i wcale się nie baliśmy :) każdy z nas spróbował też zaplombować ząbki w plastikowej szczęce, ale była zabawa! Posłuchaliśmy też opowiadania o tym, co warto jeść i jak sprawić, by nasze ząbki było zdrowe i piękne :)

BAŁWANY I NIE TYLKO ...

1 lutego w naszym ogrodzie .......

Muzeum Wsi Opolskiej

Maj obfitował w wiele ciekawych wydarzeń w naszym Przedszkolu.
Między innymi odwiedziliśmy Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu - Bierkowicach. Po krótkiej podróży autokarem, znaleźliśmy się niczym na prawdziwej wsi. Mogliśmy podziwiać piękno przyrody, słuchać szumu liści na drzewach, biegać po trawie. Zwiedziliśmy stare domy, zobaczyliśmy jak dawniej mieszkali ludzie. Weszliśmy do starego młyna, poznaliśmy sposób jego działania. Byliśmy też w starodawnej klasie, gdzie pani przewodniczka opowiedziała nam, jak to kiedyś było w szkole. Na szczęście dzisiaj mamy w przedszkolu więcej zabawek :)
największą atrakcją były odwiedziny u prawdziwego kowala! Na żywo oglądaliśmy proces powstawania różnych kutych przedmiotów, ozdób. Rozmawialiśmy z panem kowalem o jego pracy, opowiadaliśmy też o tym, co robimy w przedszkolu :) Na koniec mieliśmy czas na mały piknik – kanapka i soczek dodał nam sił :) Wycieczka wszystkim bardzo się podobała!

MALUSZKI W BIBLIOTECE

14-06-17 młodsza grupa po raz pierwszy wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej – filii nr 2 na ul.Dambonia. Tematem zajęć był teatrzyk KAMISHIBAI pt. “Szukając Marudka”. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, utrwaliły sobie treść w zabawach ruchowych i....niestety, tym razem zabrakło nam czasu na oglądanie książeczek. Zachęcamy rodziców do wspólnego odwiedzenia biblioteki.

FESTYN RODZINNY ,,MAMA, TATA I JA”

25 maja w Przedszkolu było wielkie święto! Starszaki i maluchy zaprosiły swoich rodziców na uroczystości z okazji Dnia Mamy i dnia Taty. Każda z grup od dawna przygotowywała występy, wiersze i piosenki, by wreszcie, w niemałym stresie, zaprezentować się publiczności. Rodzice szeroko się uśmiechali i klaskali bardzo głośno – chyba im się podobało :) Po wszystkim każdy obdarował mamę i tatę upominkiem i poszliśmy świętować dalej.
W ogrodzie czekał na nas poczęstunek, różne atrakcje. Był czas na zabawę z animatorem, losy, zabawy z całą rodziną, dużo rozmów i uśmiechów. Było ślicznie!
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w festyn, poprzez przyniesienie fantów na losy, upieczenie ciast, czy pomoc w trakcie imprezy.
Nie możemy doczekać się festynu rodzinnego w przyszłym roku! Żeby powspominać ten dzień zapraszamy do obszernej galerii zdjęć.

Świąteczne spotkanie z rodzicami

14 grudnia w grupie starszaków odbyło sie świąteczne spotkanie z rodzicami. W pierwszej części dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, druga część natomiast poruszyła całą salę – po” przemeblowaniu” rozpoczęły się niecodzienne prace plastycze. Z przeróżnych materiałów powstały przepiękne ozdoby choinkowe, którymi dzieci wraz z rodzicami udekorowały przedszkolną choinkę stojącą w hollu. Jest na czym oko zawiesić.....
Szczególne podziękowania składamy mamie Michała K. za podzielenie się swoimi umiejętnościami i materiałami.

DZIEŃ DZIECKA

Oczywistym jest, że Dzień Dziecka to najważniejsze święto wszystkich dzieci. I my obchodziliśmy ten dzień radośnie i słodko :) Wszyscy, najmłodsi i ci trochę starsi, wybraliśmy się na zwiedzanie Opola – dotarliśmy do ważniejszych miejsc w mieście: Amfiteatru, Wieży Piastowskiej, Rynku z Ratuszem i pomnikiem księcia Kazimierza I opolskiego.
Najlepsze zostawiliśmy sobie na koniec – lody! Każdy przedszkolak zajadał wybrany przez siebie smak. Królował oczywiście smerfowy!
Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, tym, którzy dorzucili się do słodkiego świętowania naszego Święta! <3

Dla Mamy i Taty najmłodsi

9- 06 –17 w młodszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty – nasze pociechy zaprezentowały bogaty program artystyczny – wiersze, tańce oraz piosenki w dwóch językach. Dużo emocji i wzruszeń a wszystko uwieńczone równie atrakcyjnym poczęstunkiem przygotowanym przez nasze mamy.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

6 i 7 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu bardzo ważne uroczystości – dla kochanych babć i dziadków. Obie grupy zaprosiły tych ważnych członków rodziny, by przed nimi wystąpić z wierszami, piosenkami oraz by wspólnie ucztować przy ciastu i kawie :) Chociaż bardzo się stresowaliśmy wszystkie występy się udały, a z twarzy naszych Gości nie schodziły uśmiechy. Były też łzy wzruszenia i długie oklaski dla dzielnych przedszkolaków. Poniżej galeria zdjęć z tych uroczystości (grupa ,,Starszaków” tak się przejęła tym wydarzeniem, że nie zrobiła zdjęć podczas występu, jedynie na poczęstunku :))

FESTYN RODZINNY

9- 06 –17 odbył się w naszym przedszkolu festyn rodzinny pod tytułem “Karnawał w Rio” – pogoda jak na zamówienie, prowadzący – Pan “Żaba” dość szybko zebrał dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy – atrakcyjne konkursy i zabawy trwały i trwały....Można było też spokojniej – posiedzieć w cieniu drzew skąd można było obserwować rozbawioną gromadę. Cieszyliśmy się również dostatkiem różnorodnych ciast i ciasteczek upieczonych przez chętne mamy (palce lizać...), można było posilić się również kiełbaskami z grilla. Dużym zainteresowaniem cieszył sie, jak co roku kącik z loterią. Pozostały nam miłe wspomnienia....

W grudniu w ogródku

Święto Dzieci

Dzień Dziecka spędziliśmy w tym roku bawiąc się na świeżym powietrzu – pogoda jak na zamówienie...
I działo się...zabawy przy muzyce, zawody sportowe, puszczanie wielkich baniek mydlanych- dla każdego coś miłego.
Dla podniebienia również było coś szczególnego – pieczone kiełbaski oraz oczekiwana i uwielbiana przez wszystkich ... fontanna czekoladowa.
Być może przydałby się jeszcze na zakończenie konkurs na najciekawszą czekoladową buzię ????

WARSZTATY Z RODZICAMI

Jak co roku w ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu warsztaty tworzenia ozdób choinkowych. Gr. I zaprosiła rodziców, z którymi złożyli i pięknie pomalowali drewniane choineczki. Dziękujemy za dostarczenie materiałów i obecność rodziców :)
Gr. II przygotowywała różnorodne ozdoby choinkowe: bombki z cekinami, papierowe łańcuchy i kokardki, malowane bałwanki i nie tylko. Ruszyliśmy także wyobraźnią i tworzyliśmy ozdoby według własnych pomysłów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych wydarzeń :)

Dzień Misia

25 listopada od paru lat ustanowiony  jest Międzynarodowym Dniem Misia – w naszym przedszkolu z radością obchodziliśmy to święto - od samego rana witaliśmy dzieci z ich pluszakami – było co podziwiać i .... . momentami dżwigać – niektóre misie z trudem wciągano na piętro. W starszej grupie spośród różnych zabaw z udziałem pluszaków odbyły się  wywiady z misiami, wykonaliśmy też papierowe misie. Młodsza grupa roztańczyła się , wirowali i do zdjęć pozowali..... 

Wizyta św. Mikołaja 

Ostatnio gościliśmy w naszym przedszkolu niezwykłych przybyszów – św. Mikołaja i jego pomocników! Z radością oglądaliśmy świąteczne przedstawienie, a potem każdy odważny przedszkolak mógł zasiąść na kolanach św. Mikołaja i otrzymać prezent 
Świetnie się bawiliśmy, bardzo dziękujemy też Mikołajowi za upominki!

KAMISHIBAI

25 maja dzieci ze starszej grupy odwiedziły kolejny raz Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Dambonia – tym razem zapoznaliśmy się z japońskim Kamishibai – obejrzeliśmy przedstawienie pt. “Szukając Marudka”, były rozmowy, zabawy i oczywiście oglądanie i czytanie książek.

RATOWNIK

W listopadzie gościliśmy w naszym przedszkolu ratownika medycznego. Miły pan opowiadał nam o swojej pracy, pokazał wiele ciekawych przyrządów, np. stetoskop, strzykawkę (bez igły :)), której trochę się baliśmy. Najważniejszym punktem spotkania była nauka resuscytacji. Przyniesione przez nas pluszaki posłużyły do ćwiczeń oddechu i uciskania. Każdy starał się jak mógł, by odpowiednio zaopiekować się misiem i zapamiętać najważniejsze zasady pomocy. Dziękujemy za spotkanie!

OKS ODRA OPOLE

W czwartek, 1 grudnia odbyły się u nas zajęcia sportowe poprowadzone przez piłkarza OKS Odry Opole – była to wielka atrakcja, w szczególności dla starszych chłopców, którzy są już prawdziwymi znawcami piłki nożnej. Sportowiec opowiedział o treningach, o tym co jest ważne aby zostać sportowcem, poćwiczył z dzieciakami i obdarował nas niezwykłymi prezentami – dostaliśmy proporczyk, szalik klubowy oraz piłkę do nogi z.... podpisami wszystkich członków klubu.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowy miś, z wystawy miś
Na spacer chciał, do dzieci iść
A, że był zuch, ten dzielny miś
Zastukał do przedszkolnych drzwi

Pokochaj pluszowego misia
On przyjacielem dzieci jest
Dorotka, Adaś i Justysia
Wesoło wszyscy bawmy się

 

Kopciuszek w przedszkolu

24 maja w grupie starszaków odbyło się przedstawienie pt. Kopciuszek, po występie mali artyści śpiewająco złożyli życzenia swoim Mamom , wręczyli prezenty i wspólnie zasiedliśmy do stołów zastawionych ciastami upieczonymi przez nasze mamy.

Mikołaj

2 grudnia to był dzień pełen atrakcji – gościł u nas teatrzyk “Kiki” z premierowym przedstawieniem “Szukanie Pani Zimy” – ciekawa scenografia i atrakcyjne przedstawienie wzbudzało u dzieci dużo emocji. Ledwie ucichły brawa a już był u nas Mikołaj.

Pasowanie na maluszka i średniaka

17 listopada odbyła się , jak co roku, uroczystość pasowania dzieci z młodszej grupy na zucha średniaka i zucha – maluszka. Już teraz mamy same zuchy! Dzieci potańczyły, pośpiewały wierszyki powiedziały, obdarowały rodziców zdjęciami z życia przedszkolnego – było miło i wesoło.

W gospodarstwie...

19 maja zaraz po śniadaniu wszyscy wybraliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego w Przysieczy. Przywitali nas przemili gospodarze i od razu zaczęło się..... przejażdżki wozem ciągniętym przez dwa przystrojone konie, karmienie zwierząt, zwiedzanie gospodarstwa, każdy chętny wsiadł i przejechał się na kucyku, zabawy na placu zabaw, oglądanie koni i innych zwierząt gospodarskich i nie tylko ( szop pracz ). Tyle się działo, aż w końcu dzieci same wołały....jeść.......- nakarmione kiełbaskami z grilla, po chwili odpoczynku wszyscy zostali zaproszeni do.... przebierania się w stroje rycerzy i księżniczek i zaczął się bal przy muzyce granej na żywo przez gospodarza. Było bardzo atrakcyjnie, pogoda dopisała, zmęczeni ale i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

MYSZKI Z SERA

W ramach tygodnia – dbamy o swoje zdrowie – starszaki wykonały smakowite myszki z sera. Wszyscy bardzo chętni byli do wykonania jak również skosztowania tej zdrowej przekąski. Aż się uszy trzęsły, nie tylko myszkom.....

Muzycznie w bibliotece

9 maja grupa starsza wybrała się ponownie do najbliższej biblioteki – tym razem w oparciu o biblioteczne zbiory i nie tylko pani bibliotekarka przybliżyła nam postać Fryderyka Chopina. Było o walcach, polonezach, mazurkach , były zagadki, oczywiście słuchanie muzyki oraz ilustracja ruchowa.

Czarowanie w przedszkolu

Galeria: 9 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu prawdziwego Maga Maccino.........
Bawił i zadziwiał nas swoimi sztuczkami, śmiechu też nie brakowało...... Wszystkim bardzo się podobało.

“Aktywny Przedszkolak”

24 listopada gościliśmy młodych sportowców z AZS Politechniki Opolskiej którzy w ramach programu “Aktywny Przedszkolak” zachęcali do ćwiczeń najmłodsze pokolenie. Przyjechali do nas przygotowani i wyposażeni w wiele ciekawych rekwizytów i pomocy – było dużo radości, zabawy i sportu. Zajęcia odbyły się w obydwu grupach wiekowych.

Warsztaty wielkanocne

Galeria: W Wielkim Tygodniu gościliśmy w naszym przedszkolu właścicieli gospodarstwa agroturystycznego którzy opowiedzieli nam o zwyczajach wielkanocnych, pokazali różne sposoby zdobienia jajek, dochodziliśmy skąd biorą się przysmaki ze świątecznego stołu;
Następnie dzieci uczestniczyły w wykonaniu białego sera oraz wykonały własnoręcznie masło. Najwięcej emocji wzbudziły jednak prawdziwe.........kurczaczki.

STARSZAKI W BIBLIOTECE

!7 listopada, tygodniu obfitującym w różnorakie atrakcje, dzieci ze starszej grupy udały się jeszcze na zajęcia do Miejsckiej Biblioteki Publicznej przy ul.Dambonia. Zajęcia prowadzone przez panią bibliotekarkę dotyczyły interaktywnych książek – ku zdziwieniu niejednego starszaka okazało się,że książki można nie tylko czytać i oglądać zamieszczone w nich ilustracje. O szczegóły proszę wypytać dzieci, zachęcamy też to rodzinnego odwiedzania biblioteki.

Z WIZYTĄ W SZKOLE...

Galeria: 23- 03- 17 dzieci z najstarszej grupy udały się do Szkoły Podstawowej na 14 – zapoznaliśmy się z całym budynkiem przeznaczonym dla najmłodszych uczniów – poprzez szatnie, salę lekcyjną , gimnastyczną, świetlicę, stołówkę oraz najatrakcyjniejsze miejsce – salę do zajęć terapeutycznych.Dzieci zapoznały się z podstawowymi informacjami dot.pierwszaków ( stroje, hymn szkoły, zasady panujące w szkole) . Wszystkim bardzo podobał się pobyt w szkole, następnym razem spotkamy się z uczniami kl III.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

15 listopada wszystkie nasze przedszkolaki z samego rana udały się autokarem do Muzeum Polskiej Piosenki gdzie każda z grup udała się na osobne zajęcia- warsztaty. Tematem przewodnim w młodszej grupie były zwierzęta w muzyce – było odgadywanie, nazywanie no i przede wszystkim śpiewanie. Dla starszych wiekiem przygotowane były zajęcia -ABC muzykowania – poznawaliśmy strukturę piosenki, uczyliśmy się kto to jest autor, kompozytor. Na koniec zajęliśmy się piosenką w praktyce – była grupa wokalna i widownia i...oklaski. Po zajęciach oglądaliśmy pomieszczenia muzeum, udaliśmy się również na platformę widokową amfiteatru. Zadowoleni wróciliśmy prosto na obiad.

KARATE W PRZEDSZKOLU

16 listopada w naszym przedszkolu gościli członkowie Opolskiego Klubu Karate Kyokushin – dwie panie zrobiły pokaz dla dzieci zachęcający do tego rodzaju aktywności – ćwiczenia te uczą dyscypliny i szacunku, wyrabiają systematyczność , wspomagają dążenia do wyznaczonych celów, podnoszą samoocenę, zapobiegają otyłości.Chętnych do zapoznania się z ofertą odsyłamy na stronę www.kyokushin.pl

Wycieczka do Muzeum Śląska Opolskiego

14 marca odwiedziliśmy nasze Opolskie Muzeum – dzieci zostały wprowadzone w tematykę opolskiego grodu, obejrzały ekspozycję dot. tego tematu.

BIAŁY ZĄBEK

W dniach 12- 14 pażdziernika w naszym przedszkolu gościliśmy pracownika PCK
w Opolu - pani przeprowadziła trzy półgodzinne zajęcia w grupie dzieci
starszych nt. higieny jamy ustnej, wizyt w gabinecie stomatologicznym oraz
zdrowej żywności. Na zakończenie każdego spotkania przedszkolaki za aktywny
udział otrzymywały drobne upominki w postaci kolorowanek, przywieszek i
szczoteczek do zębów. Zajęcia są cykliczne i odbywają się raz w roku.Biał

W teatrze Eco Studio

W poniedziałkowy poranek wszyscy wybraliśmy się na spektakl “ Piotruś i smog” do teatru Eco- Studio; dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, żywo reagowały na przygody bohaterów.

ZABAWA W KRĘGIELNI

10 listopada całe nasze przedszkole bawiło się na zaproszenie Szarej Wilii w kręgielni. Dla większości dzieciaków była to pierwsza przygoda z torami, prawdziwymi kulami i .....kręglami. Do dyspozycji mieliśmy całą salę a kule toczyły się wartko po ośmiu torach przygotowanych specjalnie dla dzieci. Zabawa była doskonała, dzieciom bardzo się podobało, emocji nie brakowało. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani jeszcze jedną niespodzianką – ponownym zaproszeniem do kręgielni.

NASZE TRUFLE...

Starsza grupa pod przewodnictwem p. Moniki wykonała w tym tygodniu( 18-10-16) zdrową słodką przekąskę – trufle z płatków owsianych.

Oj, działo się, działo.... każdy chciał po swojemu zamieszać, dodać coś od siebie, udoskonalić.

Tydzień ten poświęcony jest rodzinie stąd wspólne przygotowanie czegoś dobrego. A jak smakowitego.......

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci z opolskich przedszkoli przejęły klucze od miasta z rąk wiceprezydenta Opola Mirosława Piechury. Oprócz wspólnej zabawy na opolskim rynku, barwnego korowodu i śpiewania hymnu opolskiego przedszkolaka odbyły się obrady z przewodniczącym Rady Miasta Marcinem Ociepą .Radnym z naszego przedszkola był w tym roku Michał Jurek .Dzieci ustaliły m. in.,że chcą darmowych przejazdów komunikacją miejską, by ograniczyć ruch aut w mieście, proszą o rozbudowę ścieżek rowerowych w mieście. Specjalne zaproszenie poprzez uchwałę otrzymał także prezydent Opola, który ma odwiedzać przedszkola......na rowerze.
Po zakończonych obradach starszaki z naszego przedszkola, które uczestniczyły w spotkaniu pozowały do wspólnego zdjęcia, które można było oglądać w Nowej Trybunie Opolskiej oraz w holu naszego przedszkola.

CZAS SPĘDZONY W BIBLIOTECE

9-03 grupa starszaków brała udział w zajęciach nt. czasu odbywających się w Miejskiej Bibliotece na ul. Dambonia, oglądaliśmy rożnego rodzaju zegary, kalendarze, poznaliśmy szereg książek o tematyce związanej z czasem.Czas upłynął nam miło.

WYCIECZKA DO JURAPARKU W KRASIEJOWIE

Czerwiec to czas wycieczek, które najbardziej przybliżają dzieciom wakacje. Dlatego w czwartek 23 czerwca przedszkolaki pojechały na jednodniową wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Celem wycieczki było zwiedzanie pawilonu paleontologicznego i Jura Parku, poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, dostrzeżenie zmienności gatunków oraz poszerzenie zakresu zainteresowań dzieci.
Wyjazd do Krasiejowa był kolejną lekcją poznawania ciekawych miejsc Opolszczyzny.

 

CZAS NA ZBIORY...

17 października, korzystając z ładniejszego dnia, dzieci z młodszej grupy zebrały ostatnie plony z naszego przedszkolnego ogródka. Szukanie dyń i pigwówek, zbieranie ich, przewożenie  na taczkach było to zadanie bardzo atrakcyjne i każdy był chętny do działania...

Przypominaliśmy sobie również wcześniej zbierane i podjadane przez dzieci marchewki, ogórki i pomidorki koktajlowe.

Nadchodzi czas odpoczynku dla ziemi....jeszcze ją trochę zagrabimy i zostawimy w spokoju do wiosny.....

BIAŁY ZĄBEK

W dniach 12- 14 października w naszym przedszkolu gościliśmy pracownika PCK w Opolu - pani przeprowadziła trzy półgodzinne zajęcia w grupie dzieci starszych nt. higieny jamy ustnej, wizyt w gabinecie stomatologicznym oraz
zdrowej żywności. Na zakończenie każdego spotkania przedszkolaki za aktywny udział otrzymywały drobne upominki w postaci kolorowanek, przywieszek i  szczoteczek do zębów. Zajęcia są cykliczne i odbywają się raz w roku.

MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

13 października odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia dla wszystkich dzieci pt. “Miasteczko ruchu drogowego” .

Prelegenci z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu przedstawili ogólne zasady bezpieczeństwa na ulicy, rozmawiali z dziećmi o prawidłowym poruszaniu się po chodnikach, przechodzeniu przez jezdnię itp.

POMARAŃCZOWY DZIEŃ

Kolejny już raz w naszym przedszkolu jeden z ostatnich dni pażdziernika jest pomarańczowym dniem.
Dzięki zaangażowaniu naszych rodziców przedszkole wypełnione było preferowanym w tym dniu kolorem – dzieciaki na pomarańczowo od rana schodziły się do swoich sal. Zaraz po śniadaniu starsza grupa wykonywała z zapałem prace plastyczne z wykorzystaniem liści, natomiast młodsi asystowali przy sporządzeniu dla wszystkich pysznego soku.....oczywiście pomarańczowego. Z pomarańczowymi wąsami (niektórym ślady po nich zostały jeszcze do popołudnia – tak, na dowód,że piliUśmiech) młodsi udali się do sali starszaków gdzie wszyscy obejrzeli przedstawienie pt.”Kuszenie Bunia”. Po teatrzyku zajadaliśmy upieczone w przedszkolu ciasto na bazie mąki orkiszowej a potem wspólna zabawa przy muzyce- skakaliśmy ile się dało.... aby zrobić miejsce na obiad.
Ostatnim elementem pomarańczowym była zupa z dyni.