Wakacyjne zabawy

ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLE

Festyn Przedszkolny

Wizyta jednostki Straży Pożarnej w Przedszkolu

W dniu 25 czerwca do naszych podopiecznych przyjechali Strażacy z jednostki Opole – Szczepanowice. Dzieci bardzo uważanie słuchały wypowiedzi Strażaków na temat bezpiecznego wypoczynku podczas ferii letnich. Przedszkolaki nie mogły oderwać oczu od wozu oraz prezentowanego sprzętu używanego przy wypadkach. Strażacy zaprezentowali również dzieciom pokaz lania wody z węża strażackiego.

Wielkie wrażanie wywarło również na naszych dzielnych przedszkolakach zwiedzanie i możliwość wejścia do wozu strażackiego.

WARSZTATY KRAWIECKIE !!!

UKŁAD TANECZNY

POKAZ GIMNASTYKI ARTYSTYCZNEJ

 

 

 

 

ZAJĘCIA EKSPERYMENTALNO – EDUKACYJNE „ZACZAROWANY ŚWIAT” W CENTRUM NAUKI I EKSPERYMENTU

WYSTĘP ILUZJONISTY MACCINO !!!

Wycieczka po Opolu

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO W PRZYSIECZY

WYCIECZKA DO STOBRAWSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

WARSZTATY PLASTYCZNE W KINIE MEDUZA!!!

WARSZTATY MUZYCZNE W FILHARMONII OPOLSKIEJ 

DZIEŃ BABCI I DZADKA W PRZEDSZKOLU!!!

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu jest wielkim wydarzeniem. Podczas uroczystości najmłodsi mają okazję nie tylko opowiedzieć dziadkom o tym, jak są dla nich ważni, ale także zademonstrować swoje umiejętności.
Na uroczystość przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Na początku przypomniano jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie.
Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu.
Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami.

Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców, którym bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie tak wspaniałych słodkości dla naszych gości.

Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

babcia

WARSZTATY KRAWIECKIE!!!

krawieckie

Wigilia w przedszkolu

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 21 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzeń oraz zjadły wspólny wigilijny obiad. Oczywiście nie zabrakło prezentów pod lśniącą oraz samodzielnie ubraną przez dzieci choinką, które przedszkolaki rozpakowały z wielką radością.

Pieczemy świąteczne pierniczki

Grudzień w naszym przedszkolu był bardzo pracowity, bowiem przedszkolaki w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia postanowiły upiec pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były blaszki pełne pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni, gdzie pod czujnym okiem naszej pani kucharki pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

1

Świąteczne warsztaty z rodzicami.

W dniu 07 grudnia w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty bożonarodzeniowe dla rodziców i ich dzieci. Celem warsztatów było wykonanie ozdób na kiermasz świąteczny.
Rodzice i dzieci z wielkim zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę, a szczególnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za pomoc w przygotowaniu warsztatów.

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU !!!

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ - niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i tańczyły. Następnie uczestniczyły we wspólnych zabawach ze Świętym Mikołajem, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.
Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

1

Wycieczka do Teatru Eko Studio w Opolu

Całe przedszkole wybrało się do Teatru Eko-Studio w Opolu. Aktorzy z opolskiego Teatru Eko Studio odegrali dla dzieci przedstawienie pt. „Drużyna Z”. Niczym z baśniowym smokiem, bohater sztuki walczy z całkiem realnym i uciążliwym smogiem, czyli zjawiskiem zanieczyszczenia powietrza powstającym ze spalania śmieci.
Bajka o Drużynie Z łączyła walory edukacyjne z przystępną formą, atrakcyjną i zrozumiałą dla najmłodszych. Wpłynęła na kształtowanie świadomości i wiedzy na temat zanieczyszczeń powietrza zarówno u dzieci, jak i dorosłych.
Wszystkim bardzo się podobało, biliśmy brawa i głośno się śmialiśmy. Tak przyjemne spektakle możemy oglądać bardzo często. Było wspaniale, dzieci z wycieczki wróciły pełne wrażeń. Dodatkowo w prezencie przedszkolaki otrzymały książeczkę.
Dziękujemy firmie ECO S.A. za ufundowanie nam wspaniałej rozrywki.

Andrzejki w przedszkolu !!!

W piątek (30.11) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką... „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

1

 

Teatrzyk !!!

23 listopada grupa "Starszaki" została zaproszona na spektakl o bezpieczeństwie pt.: "Leśna szkoła ruchu drogowego" do PSP nr 14 w Opolu. Mali aktorzy spisali się na medal, radość z przedstawienia była tym większa, bo na scenie wystąpili absolwenci z Naszego przedszkola. Kolejną atrakcją dla przyszłych pierwszoklasistów, była możliwość zwiedzania szkoły.

1

Patriotyczny Konkurs Recytatorski!!!

Znacie wiersze patriotyczne? My znamy i zna je wiele dzieci z różnych przedszkoli. Przekonaliśmy się o tym podczas I Konkursu Recytatorskiego poezji patriotycznej, który odbył się w Publicznym Przedszkolu Nr 14 w Opolu. Wzięły w nim udział dzieci z grupy starszej, nasze przedszkolaki pięknie recytowały swoje wiersze. Katarzyna zdobyła wyróżnienie w grupie wiekowej dzieci 6 letnich. Gratulujemy dzieciom oraz rodzicom, którzy włożyli wiele serca i pracy w przygotowanie Naszych reprezentantów.
Dziękujemy i jesteśmy z Was bardzo dumni...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!!!

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu małego niedźwiadka. Od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie. Dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. Nasze przedszkolaki z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia miały dzień pełen atrakcji. Każe dziecko przyniosło swoją ulubioną pluszową maskotkę. Mogło się nią bawić, wymieniać z kolegami, śpiewać kołysanki. Wszystkie dzieci mogły śpiewać misiowe piosenki, słuchać wierszy i opowiadań, wykonywać prace plastyczne związane z tym wydarzeniem. Na podsumowanie miłych chwil dzieci ustawiły się do pamiątkowej fotografii. Był to dzień pełen „misiowych niespodzianek”, które na długo pozostaną w pamięci Naszych milusińskich.

1

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!!!

21 listopada odwiedziła nas mama Ani, która przeczytała dzieciom bajki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkanie czytelnicze cieszyło się dużym zainteresowaniem i sprawiło przedszkolakom wielką radość. Zapraszamy kolejnych chętnych rodziców i niecierpliwie czekamy na następne spotkanie. DZIĘKUJEMY!

1

II MIEJSCE

Grupa „Starszaki” zajęła II MIEJSCE oraz WYRÓŻNIENIE w konkursie plastycznym na niebieski pojemnik. Wszystkie prace konkursowe charakteryzowały się oryginalną interpretacją tematu konkursu, jak również starannym wykonaniem, dlatego tym bardziej cieszymy się ze zdobycia II miejsca oraz wyróżnienia naszych przedszkolaków. Gratulujemy „Starszakom” i życzymy dalszych sukcesów 

ROGALIKI MARCIŃSKIE

W dniu 13.11.2018 r. "Starszaki" w ramach realizacji innowacji pedagogicznej podczas zajęć kulinarnych piekły rogale Świętomarcińskie. Jak tradycja każe, rogale, swym kształtem nawiązują do podkowy świętego kawalerzysty, wypełniane są słodkim nadzieniem. Dzieci odpowiednio przygotowane(ubrane w fartuszki, pięknie wymyte rączki) ochoczo zabrały się do pracy. Mieszały produkty, wygniatały ciasto, nadziewały, zwijały, oczywiście pod bacznym okiem nauczycielek. Rogale były przepyszne, wypieków mogą nam pozazdrościć nawet mistrzowie cukiernictwa.

Pasowanie na Przedszkolaka!!!

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci. Pomimo tego, że było to ogromne przeżycie, przedszkolaki były bardzo dzielne. Z uśmiechami na twarzach tańczyły i śpiewały piosenki, otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Następnie złożyły uroczystą przysięgę, a Pani dyrektor, za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń oraz dyplomów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i rodziców.
Przedszkolakom życzymy rozwoju swoich talentów i wielu miłych chwil, które przeżyją w przedszkolu!

1

Wyjazd na kręgle !!!

Dnia 15 listopada wszystkie przedszkolaki pojechały na kręgielnię do Szarej Willi. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli, a na tablicy pojawiało się coraz więcej punktów. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły. Dzieci miały możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyły się także kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Bardzo dziękujemy tacie Neli za zorganizowanie tego wyjazdu.

1

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

16 listopada w Przedszkolu Publicznym nr 26 odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej. W festiwalu wzięło udział 69 uczestników z 16 przedszkoli. Uroczystość uświetnił występ naszych Starszaków piosenką: „Polak”.

1

Dzień Postaci z Bajek !!!

W poniedziałek 5 listopada, w naszym przedszkolu odbył się Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki są źródłem niezapomnianych wrażeń i przeżyć, pobudzają wyobraźnie, są inspiracją do rysunków i zabaw dziecięcych. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawie oraz pracach związanych z tematem, a największą niespodzianką był wspólny bal wszystkich postaci z bajek jakie Nas odwiedziły w tym dniu.

1

IV MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

7 listopada w Przedszkolu Publicznym Integracyjnym Nr 51 w Opolu odbył się IV Festiwal Piosenki I Pieśni Patriotycznej z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasze przedszkole reprezentowali: Katarzyna, Hanna, Antoni i Damian. Dzieci podjęły się wyzwania, jakim było zaśpiewanie piosenki patriotycznej: „Przybyli ułani pod okienko.” Niesamowita atmosfera w barwach biało-czerwonych sprawiła, że Festiwal wypełnił się patriotycznym nastojem, a celem jego było stworzenie widowiska, które przybliżałoby dzieciom najważniejsze wartości związane z Ojczyzną.
Wszystkie występy były bardzo ciekawe i niezwykle wzruszające.

1

"Kto soki pije, ten długo żyje!"

Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku je polubić. Soki to doskonałe źródło witamin i cennych składników. Przekonaliśmy się o tym w październiku, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu.
Maluszki pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Degustacja własnoręcznie przygotowanego soku zachęciła dzieci do sporego jego wypicia Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów.
Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie...
Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !!!
Starszaki w październiku wykonały w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Przedszkolaki gotują" pyszną sałatkę jarzynową, którą zajadali z wielkim apetytem, a także przygotowali poczęstunek dla swoich rodziców.
Bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie wszystkich rodziców w kupno potrzebnych nam składników do realizacji październikowych zajęć kulinarnych.

Święto "Halloween"

Ostatnia środa października przebiegała w naszym przedszkolu pod hasłem „Halloween na wesoło”. Zajęcia w języku angielskim dla starszaków przeprowadziła mama Kuby. Wszyscy świetnie się bawili, poznając tradycje i zwyczaje związane z amerykańskim świętem. Krotko mówiąc: zabawa była super!!!
Bardzo dziękujemy mamie Kuby i zapraszamy kolejnych chętnych rodziców do wspólnej zabawy!!!

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

W dniu 02.10.2018r "Starszaki" - samodzielnie wykonały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Każdy przedszkolak wie, jak ważne dla zdrowia są owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm, dlatego postanowiliśmy wspólnie zrobić sałatkę owocową. Dzieci starannie umyły wszystkie owoce, przybory kuchenne, a także swoje ręce. Kiedy wszystko było już gotowe, przystąpiliśmy do krojenia, mieszania i ... degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były takie pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy?
Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

BIAŁY ZĄBEK - EDYCJA 2018

W dniach 25.-27.09.2018 r. w naszym przedszkolu gościliśmy p. Agnieszkę z PCK, która realizowała z dziećmi 5- i 6-letnimi program zapobiegania próchnicy i chorobom dziąseł u dzieci "Biały Ząbek". Dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej, poznały najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki biorące udział w programie otrzymały w prezencie nowe szczoteczki do zębów.

1

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA !!!

20 września 2018r Przedszkolaki z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przejęły władzę w mieście. Dzieci z wszystkich opolskich przedszkoli spotkały się pod ratuszem. Nasze "Starszaki" bawiły się w najlepsze, biorąc udział w barwnym korowodzie oraz we wspólnym śpiewaniu opolskiego hymnu przedszkolaka. Oprócz wspólnej zabawy przedszkolaki spotkały się z prezydentem miasta Opola Arkadiuszem Wiśniewskim, który przekazał im klucze do miasta. Delegaci z przedszkoli poszli na wyjątkowe obrady sesji rady miasta, gdzie przedstawiono prezydentowi postulaty opolskich przedszkolaków.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy na lody, żeby w wyjątkowo słodki sposób uczcić ten dzień :)

1

MAŁA AKADEMIA PIOSENKI

17 września 2018r "Starszaki" wzięły udział w muzycznych zajęciach organizowanych w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Gościem specjalnym w tym dniu była Magdalena Steczkowska, która z wielkim zaangażowaniem poprowadziła dla dzieci warsztaty wokalne, zachęcając wszystkie przedszkolaki do wspólnego śpiewania i tańczenia. Dzięki czemu tanecznym krokiem wróciliśmy z powrotem do przedszkola.1

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

11 września 2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu pielęgniarkę - mamę Oli, która przygotowała dla grupy starszej, krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom i jak należy o siebie dbać. Mama Oli opowiedziała nam o swojej pracy i przyniosła ze sobą akcesoria takie jak: różne rodzaje strzykawek, zestaw do kroplówek, bandaże, plasterki, ciśnieniomierz, czepek pielęgniarski, maseczkę do twarzy stosowaną podczas operacji, nowoczesny termometr do pomiaru temperatury ciała i wiele innych.
Wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodziankę - kolorowa naklejkę – DZIELNY PACJENT.
Serdecznie dziękujemy mamie Oli za przybycie, mile spędzony czas, oraz za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za dobre rady.